У зв’язку з карантином навчання у школі проводиться дистанційно.

Школи в «червоних» зонах не можуть навчати школярів очно. Оскільки там забагато хворих, безпечніше буде наразі проводити онлайн-навчання, доки не покращиться епідемічна ситуація в місті.

Зокрема, з 31 серпня, до «червоної» зони відносяться такі великі міста, як Івано-Франківськ, Калуш, Коломия, Чернівці, Дубно, Острог, Ізмаїл. Раніше усі перебували в інших зонах.

Які ще міста потрапили до червоної зони:

• міста Івано-Франківськ, Калуш та Коломия, Городенківський, Косівський та Тисменицький райони Івано-Франківської області;
  • міста Біляївка та Ізмаїл Одеської області;
  • міста Дубно та Острог, Костопільський та Радивилівський райони Рівненської області;
  • міста Бережани та Чортків, Бережанський район Тернопільської області;
  • місто Чернівці, Вижницький, Глибоцький, Заставнівський, Кіцманський та Новоселицький райони Чернівецької області.

Згідно з рішенням уряду, там заборонено відвідувати заклади освіти. Проте рішення про відкриття шкіл та садочків приймають міські ради.

Відомо, що в районах Чернівецької області, які належать до «червоної» зони , навчання буде дистанційним. А у Івано-Франківську канікули у школі продовжили до 11 вересня через карантин – це замість дистанційного навчання.

Цікаво, що у МОН заявили, що у новому навчальному році теленавчання продовжиться. Тож, учні зможуть знову дивитися уроки по телевізору.

Міністерство охорони здоров’я надало рекомендації щодо організації навчального процесу в школах.

За новими карантинними правилами, до школи дитину тепер не пустять без маски. Єдине виключення – для учнів молодшої школи.

Правила навчання в школі:

• учням 1-4 класів дозволено пересуватися у закладах освіти без маски чи респіратора;
  • в «помаранчевих» регіонах епідеміологічної небезпеки вчителям рекомендують викладати свій предмет у захисних щитках. Натомість вчителі, які працюють в «жовтій» або «зеленій» зоні, повинні просто дотримуватися відповідної дистанції, викладати можна без масок;
  • допуск вчителів на роботу відбуватиметься тільки після проведення відповідного температурного скринінгу. Якщо у когось буде температура понад 37,2 °C, то їм буде заборонено працювати.
  • у випадку підтвердження коронавірусу у когось із учнів, весь клас повинен піти на самоізоляцію та провести відповідні заходи;
  • дозатори та антисептики повинні знаходитися у закладі тільки на вході, в подальшому рекомендується ретельно мити руки після кожного уроку;
  • забороняється вхід до приміщення школи батькам або іншим супроводжуючим дитини, за винятком осіб з інвалідністю;
  • бажано проводити всі заняття протягом дня в одному кабінеті. По можливості, їх взагалі краще організовувати на відкритому повітрі;
  • щоб мінімізувати контакти між учнями, школа має відчинити всі двері та організувати для кожного класу індивідуальний маршрут;
  • при складанні розкладу варто використовувати модульний підхід з гнучким графіком початку і закінчення занять для різних класів.
  • щонайменше 10 хвилин мають щодня провітрювати приміщення після кожного заняття;
  • у кінці робочого дня обов’язково провести дезінфекцію поверхонь (дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо).