Дошлюбні відносини

Молодь третього тисячоліття – яка вона? Останні соціологічні дослідження показали, що більшість молодих людей сьогодні вважають нормальним мати 10 партнерів до шлюбу. Так думають 64% юнаків і 54% дівчат зі всіх опитаних. Вони не бачать нічого поганого в тім, що дівчина втрачає невинність до 15 років.

Ось як вважає більшість молодих людей сьогодні: «Я не погоджуюся із твердженням, що повинно бути строге утримання від статевих відносин до шлюбу. Я не прихильник розбещеності, ні в якому разі! Однак коли людина довідується все лише в першу шлюбну ніч, це веде до численних поламаних доль. Як, утім, і безладне статеве життя. В усьому повинна бути золота середина, у тому числі й у цьому».

Та існує й інша позиція: «Один раз мене використали, і цього досить. Чоловіки дивляться на нас, як на старі автомобілі, на яких можна вчитися їздити. Коли ж вони думають, що стали вже гарними водіями, то шукають собі іншу машину. Особисто я вирішила не мати статевих відносин ні з ким до шлюбу. Випадкові статеві стосунки — це підробка».

Ось чим виправдовують молоді люди інтимні відносини до шлюбу:

1 — статевий потяг заклала в нас природа, тож придушувати його протиприродно;

2 — утримання від інтимних відносин шкодить здоров’ю;

3 — досвід інтимних відносин до шлюбу дозволяє згодом уникнути помилок у виборі коханої людини і досягти гармонії в шлюбі.

Спробуємо розібратися, наскільки все це правильно.

Перше: «Статевий потяг заклала в нас природа, тож придушувати його протиприродно». З тим, що статевий інстинкт природний, сперечатися ніхто не стане. Однак незаперечним є й інше: зрілість характеру людини визначається тим, якою мірою вона контролює свої бажання. І саме цим ми відрізняємося від тварин. Річ у тім, що будь-який потяг може цілком підкорити людину, її поведінку і мислення. Ми стаємо заручниками своєї потреби, страждаємо, коли не можемо її задовольнити, або відчуваємо спустошення, коли переситимося. Думка перетворює природну потребу на некеровану пристрасть. От чому таке небезпечне захоплення порнографією. Перегляд цих матеріалів постійно тримає ваші думки в полоні. Ви думаєте тільки про це, дивитеся на людей тільки з цього погляду. Збуджена думка шукає шляхи до реальної дії.

«Тому що із серця виходять злі помисли, вбивства, перелюб, блуд», — Ісус Христос сказав про це ще 2000 років тому. Контролювати свої бажання — зовсім не те саме, що придушувати їх. Чим сильніше ми придушуємо якусь потребу, тим більша її енергія. Пригнічені бажання рано чи пізно обертаються неврозами і нав’язливими станами, що й використовують як аргумент прихильники вільних дошлюбних відносин. Але якщо людина свідомо хоче навчитися з Божою допомогою керувати своїми інстинктами, Бог дасть їй силу контролювати себе (тобто пильнувати за собою, бачити себе).

Друге: «Утримання від інтимних стосунків шкодить здоров’ю». Чи чули ви, щоб хто-небудь помер від відсутності статевих відносин, як помирають від голоду і спраги? Навпаки, відомі приклади, коли цнотливе життя вивільняло духовну й інтелектуальну енергію в чоловіків і жінок, які спрямовували її на благо людям. Утримуватися людина повинна свідомо, з доброї волі, а не зі страху чи сорому. Добровільно накладені на себе обмеження ніколи не приводять до розвитку психологічних комплексів. Що ж стосується уявлення про шкоду утримання від інтимних відносин для здоров’я, то це найнебезпечніша неправда, яку насаджують молоді сексуально нестримані люди і ті, хто не гидує заробляти гроші, торгуючи вседозволеністю.

Третє: «Досвід інтимних відносин до шлюбу дозволяє уникнути помилок у виборі коханої людини і досягти гармонії в шлюбі». Психологи стверджують, що перший досвід інтимної близькості двох людей має унікальну цінність: такої миті у вас більше не буде ніколи. Особливо це важливо для жінки. У цей момент люблячі люди дарують себе один одному, відкриваються цілком. Колишній сексуальний досвід позбавляє цю подію її високої значимості. А якщо перша близькість проходила в дівчини зовсім інакше, якщо її просто використовували як інструмент для задоволення своєї похоті або ж гірше – зробили це насильно, — як вона буде ставитися до інтимного життя взагалі? З відразою? З цинізмом? З презирством до себе і недовірою до партнера?

Статеві стосунки до шлюбу — це відносини, позбавлені зобов’язань перед партнером. Тому так звані «пробні шлюби» виявилися нетривалими: у них більше ймовірності зрад, насильства, вони менш стабільні. Не можна «спробувати», що таке справжній шлюб, у відносинах, які свідомо позбавлені зобов’язань. А поняття «сексуальна несумісність» — просто виправдання для тих, хто не вміє любити.

Любов — це насамперед здатність жити один для одного, жертвувати собою заради улюбленого, здатність поважати, розуміти, співпереживати, бути безкорисливим. Якщо всього цього немає, інтим не допоможе. Згідно з опитуванням, проведених серед подружніх пар, сексуальне задоволення здебільшого стоїть в шкалі пріоритетів приблизно на сьомому місці, а спочатку йдуть довіра, вірність, жертовність тощо. Загалом, сексуальний «досвід» не є гарантом добрих відносин. Нині багато молодих пар вінчаються в церкві. Кожна з них твердить, що приймає іншого навічно, як дарунок Бога. Якщо молоді вже мали інтимний зв’язок до шлюбу, це означає, що замість того, щоб дочекатися дарунка, вони з нетерпінням, поспішно і грубо вирвали його з рук Бога. Їхній союз починається з неправди, вимовленої перед Богом і людьми. Не починайте спільне життя з неправди. Цнотливість — міцна моральна основа благополучного шлюбу. Звичайно, міцність його залежить від двох. У чоловіка, який мав безладні зв’язки до шлюбу, неминуче втрачається повага до жінки як такої, і навіть якщо його дружина чиста, він мимоволі буде вважати її знаряддям насолоди, предметом, яким він має право володіти. Конфлікти в такій родині неминучі. Тож найкращий спосіб уникнути невдачі — володіти не іншою людиною, а собою. А що стосується «золотої середини», то поняття це досить відносне. Взяти, наприклад, наркотики. Потрібно їх вживати чи ні? Чи є тут золота середина? Немає. Є дві крайності, з яких одна правильна. Щось схоже і з статевими відносинами до шлюбу. Соціологи провели багато досліджень, згідно з якими секс до шлюбу має ряд негативних наслідків. Про них ми вже говорили. У пошуках матеріалу я знайшла лист молодої дівчини. Його розмістили на молодіжному Інтернет-сайті.

«Мені 19 років. Пишу вам, тому що в душі накипіло. Мені здається, хлопці тільки і думають, як затягти дівчину в ліжко. Хочу виділити п’ять основних аргументів, які вони використовують для цього.

1. Вони говорять: «Секс створює атмосферу довіри». Нічого подібного. Щирі інтимні відносини будуються на повній віддачі, чесності, любові і волі. Продажні жінки теж віддають свої тіла, однак їхні відносини з клієнтами не можна назвати довірливими.

2. «Рано початі сексуальні відносини відіграють позитивну роль. Вони дають можливість для ближчого знайомства і позитивно впливають на наступне життя в шлюбі». Цілком можливо, що при першій близькості ти одержуєш короткочасне задоволення, але насправді це самообман, і ти позбавляєш себе радості в майбутньому. Якщо бути чесними до кінця, то більшість дівчат визнають, що дошлюбні статеві відносини найчастіше розчаровують.

3. «Випадковий секс — це розвага, що символізує волю». Думаю, що постійна зміна партнерів не може зробити людину щасливою і дати їй волю. Більшість молодих жінок почуваються приниженими, коли віддають свої тіла на одну ніч. Дошлюбні відносини не дарують волю, тому що є наслідком примусу. Тиск преси, радіо, телебачення, оточення, партнера не несуть волі. Це приносить лише розчарування, образу почуттів і рани душі, які довго не гояться.

4. «Якщо ти вільно не виражаєш свою сексуальність, ти просто далекий і відсталий». Неправда. Відносини до шлюбу несуть у собі хвороби і проблеми, негативно впливають на психіку і на майбутнє життя в шлюбі. Дошлюбні статеві контакти є благодатним ґрунтом для порівнянь, підозр, взаємної недовіри, які можуть зруйнувати сімейний союз.

5. І, нарешті, говорять: «Ми живемо в XXI столітті!» І що? Перетворюватися тепер на кроликів? Кількість покинутих дітей росте, чиїсь життя ламаються через короткочасні задоволення. Чи не краще трішечки почекати, а потім пізнати усю повноту відчуттів у шлюбі?»

Молоді люди запитують: «Чому ми не можемо нашу любов виразити фізично? Чи повинні ми брати для цього дозвіл у ЗАГСІ? Невже шлюб виникає через свідчення про шлюб?» Безумовно, ні. Це твердження так само неправильне, як і те, що життя людини виникає через свідоцтво про народження. Але свідоцтво про народження – це щось більше, ніж шматочок паперу. Воно правомірно підтримує людське життя. Те саме можемо сказати і про свідоцтво про одруження. Воно підтримує шлюб юридично. Статистика показує, що пари, які мають зв’язок до шлюбу, розлучаються у два рази частіше, ніж ті, котрі утримувалися. Це дані спостережень за 50-літній період. Співжиття дає неблагополучні і хиткі союзи. Виявляється, що шлях, зазначений Богом, — не тільки єдино правильний, але і єдино здоровий для всіх. Говорять: «Нервові клітки не відновлюються». Можна перефразувати цей вираз так: «Втрачені почуття не відновлюються». Розтрачені намарно на випадкових людей почуття не відновляться, щоб вилитися в повноті на вашу кохану людину.

У природі є вітер, який називається «самум». Він дує зі спекотної пустелі, дуже гарячий, пекучий, згубний для всього живого. Подібна до самуму одна з прикмет нашого часу — вседозволеність у людських стосунках, яку в усі століття іменували прямо і різко — розпуста. Вона теж сушить і знищує в душах людей усе живе і прекрасне. Греблю, яка стримувала напір сексуальної енергії, прорвало, плоть стала ідолом, який вимагає все нових жертв. Розпад духа сучасної людини — так називає це явище Біблія. Чи варто дивуватися, що нас захлиснула епідемія венеричних захворювань, що мільйони дівчаток, які самі ще діти, народжують дітей, яких не в змозі ні прогодувати, ні виховати, що число абортів сягає мільйонів. Навіть невіруючі люди погоджуються: свобода сексуальних відносин обернулася нещастям. Виявилося, що і статева помірність до шлюбу, і вірність у шлюбі – не такі вже погані речі. Між іншим, до цих цінностей тепер болісно намагається повернутися Америка. Це непросто, і не одне покоління пройде, поки щось зміниться. А поки що американська молодь об’єднується в рух «Цнотливість до шлюбу». Багато хто з них на власному гіркому досвіді переконався, що розрекламованого «безпечного» сексу не існує, як не існує і «невинного» гріха. Суспільство називає дошлюбні стосунки «вільною любов’ю». Статева розпуста є гріхом проти свого ж тіла, тому що результатом є аборти, венеричні захворювання, СНІД. Тож бережіть себе для свого чоловіка чи дружини до законного шлюбу.